pět rozšíření chromu pro on-line výuku

Custom Cursor - trochu jiný kurzor

Zdá se Vám kurzor myši při online výuce nevýrazný? Použijte rozšíření Custom Cursor, který Vám umožní zvolit si různé typy kurzorů podle potřeby. Ať již klasickou šipku v různých barvách nebo specifické kurzory, které ozvláštní Vaši výuku. Kdo by nedocenil kurzor ve tvaru kouzelné hůlky či světelného meče :)


Instalace je opět velmi jednoduchá a pro všechny případy zde máme názorný GIF návod.

EMOJI klávesnice

Používáte rádi EMOJI? Za poslední dobu se staly naprostým hitem a pro řadu lidí dokonce základním nástrojem jak komentovat fotky na Instagramu. Proč tedy nezkusit zapojit emoji i do vaší Učebny Google a zpestřit si toto prostředí o nové prvky? Věříme, že zejména vašim žákům se toto bude líbit.

Nainstalovat doplněk je opět velmi snadné - odkaz.

Po instalaci do vašeho prohlížeče stačí doplněk spustit pokaždé, když chcete začít psát. V pravém rohu se vám zobrazí tabulka, ze které si můžete svůj emoji vybrat (můžete využít i vyhledávání pomocí klíčových slov) a okamžitě jej použít. Viz návodné video GIF.

Dualless - rozložení obrazovky

Možná jste byli zvyklí pracovat při výuce se dvěma obrazovkami. Na TV či plátno promítat prezentaci a na svém notebooku si ponechat prostor pro vaše poznámky. Ne každý má doma dva monitory a pro tento případ je zde řešení v doplňku Dualless. Toto rozšíření prohlížeče snadno rozdělí vaši obrazovku na dvě. V jedné tak můžete stále vidět své studenty a druhou část využít ke sdílení vaší obrazovky či k vašim poznámkám. Doplněk vám nabízí různé velikosti rozdělené obrazovky tak, aby bylo jedno okno v případě potřeby menší než druhé. Vyzkoušejte tento doplněk a velmi rychle pochopíte výhody rozdělení obrazovky.

Více opět v našem návodném GIFU :)

Mote - nepište, mluvte a ušetřete čas

Nebaví vás psát například komentáře k úkolům v Učebně Google? Nainstalujte si rozšíření Mote a místo psaní komentář namluvte. Jedním klikem nahrávání spustíte a druhým zastavíte. Ušetříte čas a vaši žáci to určitě ocení.

Spouštěč aplikací pro Disk - otevírejte soubory bez stahování

Vadí vám, když žáci mají odevzdávat v učebně Google úkoly v jiných formátech než googlovských, například ve Wordu či Excelu a vy je musíte nejdříve stáhnout a teprve poté opravovat?

Ulehčete si práci rozšířením Chromu se jménem “Spouštěč aplikací pro Disk”, který vám umožní soubor otevřít přímo v nastavené aplikaci bez nutnosti daný soubor stahovat. Stačí kliknout a soubor se otevře v přidruženém programu.