Letní škola ředitelů aneb začátek nové tradice :)

Ve druhé polovině srpna se už školy začínají naplno připravovat na další školní rok. A po odpočinkových dovolených je tak ideální čas načerpat pořádnou dávku motivace, energie a zkušeností k tomu, potáhnout svoji školu zase dál. Přesně tohle stálo u zrodu myšlenky na uspořádání vícedenní akce pro školní manažery. Navíc v jednom z nejlepších českých kongresových hotelů s možností wellness či třeba ranního plavání v sečské přehradě.

A protože akci organizovala společnost Edugo Solutions, která je Google for Education Partnerem pro Česko a Slovensko a navíc zde vystupovalo sedm členů GUG.cz, jedním z hlavních témat byly Google technologie pro vzdělávání a řízení školy. Prostě Grow With Google.

Na první ročník akce dorazilo 42 ředitelů různých typů škol a už v červnu byla akce vyprodána. A že to byl pestrý mix: na jedné akci se mohli setkat ředitelé škol mateřských, základních i středních, státních i soukromých, navíc z různých koutů republiky. Takže i večerní neformální networking měl velký potenciál. Jedinou vadou na kráse síťování tak byla jen relativně brzká „zavíračka“ hotelové restaurace :)

Obsahově měla konference tři hlavní témata: Google technologie, osobnostní a manažerský rozvoj ředitelů a nové rámcové vzdělávací programy. Google track byl zaměřený na kyberbezpečnost, novinky v Google Workspace, automatizaci procesů (nejen) pomocí Apps Scriptu nebo třeba analýze dat v Tabulkách Google. V rámci osobnostního rozvoje publikum Filip Goszler, kapitán neziskové organizace GUG.cz, seznámil s prací se silnými stránkami a dopadem na práci v týmu, Petra Bakajsová ze ZŠ Livington ukázala, jak z pandemie může škola vzejít jako vítěz, a Miroslav Všetečka rozproudil diskusi na téma plánování a strategie ve školách. Po celou dobu také probíhaly metodické workshopy s ukázkami integrace informatických dovedností do běžné výuky.

Celý den byl věnován také chromebookům, které mají ambici vtrhnout do českých škol. Acer Česká republika proto dorazil s různými modely chromebooků. A nebyla to jen „předváděčka“, ale také praktické metodické workshopy využití chromebooků ve výuce. A navíc byly chromebooky k zapůjčení účastníkům po celou dobu konání akce.

První ročník se povedl na jedničku, feedback účastníků byl skvělý stejně jako atmosféra a výkony vystupujících. Už během akce padaly časté dotazy, zda se bude konat i druhý ročník. A máme dobré zprávy: uvidíme se v termínu 14. až 16. srpna 2022 a kapacitu jsme nafoukli na 80 účastníků. Ale ani tak s registrací neváhejte, ¼ míst je už teď zamluvená :)

Pojďme společně měnit české školství.

Takže za rok na viděnou!

Radovan Jansa

Google Certified Trainer

#google #growwithgoogle