Národní plán obnovy a chromebooky

Národní plán obnovy - trochu teorie

V současném českém školství se nyní skloňuje nové téma: obrovské investice do hardwaru škol v rámci tzv. "Národního plánu obnovy". Na jeho komponentu "Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace" je vyčleněno 5 miliard Kč.

Školy mohou čerpat prostředky například na:

  • digitální učební pomůcky - notebooky, chromebooky,...

  • digitální technologie (např. chromebooky) pro znevýhodněné žáky (tzv. prevence digitální propasti)

Digitální učební pomůcky (chromebooky, notebooky, ...) mohou v letošním roce zakoupit pouze ZŠ a gymnázia, která začnou vyučovat nejpozději do 1.9.2022 podle nového RVP !!! Pokud potřebujete pomoci se zavedením nových témat RVP do vašeho ŠVP, rádi vám pomohou naši lektoři, kteří již podle nového RVP učí v letošním školním roce.

Nezapomeňte rovněž vyplnit důležitý dotazník pro MŠMT na sberdat.uiv.cz do 31.03.2022.

Zdroje pro prevenci digitální propasti mohou čerpat všechny školy již v roce 2022.

Proč doporučujeme pořídit z těchto peněz právě chromebooky?

Důvody můžeme shrnout do několika bodů, které v následujících řádcích představíme:

Armádní kvalita - MIL-STD 810H

Chromebooky (především od firmy Acer), které jsou určeny pro segment školství, jsou standardně testovány pro náročnější prostředí škol a nechybí jim tak odolnost podle armádní normy MIL-STD 810H. Mezi těmito testy nechybí test pádu, vlhkosti, testy na písek, prach a vibrace, které zaručují, že chromebooky vydrží náročnou manipulaci či přepravu.

Pro bližší informace k těmto normám a testům doporučujeme navštívit stránku: https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/military-standards

Armádní testování z nich dělá ideální volbu pro školní prostředí.

Odolná klávesnice

Chromebooky od společnosti Acer jsou vybaveny speciálními klávesnicemi, které jsou upraveny pro školní prostředí. Klávesnice jsou mechanicky ukotveny a dají se tak obtížně vyjmout. U některých modelů dokonce najdeme ochranu před politím a systém kanálků, který dokáže odvést vodu. V některých školách může být tato vlastnost neocenitelným bonusem a značným snížením rizik a finančních ztrát.

Antimikrobiální povrchová úprava

U vybraných chromebooků (od společnosti Acer) chrání povrch i dotykový displej speciální úprava pomocí iontů stříbra, která s účinností až 99,9 % redukuje mikroby na těle chromebooků. Není třeba dodávat, že po zkušenostech z období pandemie je tato věc pro české školství vítanou novinkou a možná do budoucna vyžadovaným doplňkem.

Chrome education Upgrade

Je to právě společnost Acer, která jako první splnila náročné podmínky Googlu a může dodávat na trh školní chromebooky, které jsou již vybaveny licencemi pro dálkovou školní správu.

Pokud vás zajímá více o této funkci, mrkněte na naši speciální stránku "Chrome education upgrade".

Pokud vás zajímá, které školní chromebooky jsou vybaveny touto funkcí, tak nás opět neváhejte kontaktovat a my Vám obratem zašleme požadované informace.

Chrome ZERO-touch enrollment

Do češtiny můžeme tuto novinku, zkráceně ZTE, přeložit jako bezdotykovou registraci Chrome OS do vaší Admin console. V praxi to znamená, že dříve než u vás zastaví poštovní kurýr s objednanými chromebooky, my vám toto zařízení registrujeme do vaší školní domény a vybavíme je požadovaným nastavením.

Více se o této novince dozvíte přímo od nás. Neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu: info@edugo.cz.

Cenová dostupnost

Všechny školní chromebooky naplňují ideál správného hospodáře. Za rozumnou, a můžeme i říci nízkou cenu, dostane vaše škola perfektní výkon, který se ani po letech nesnižuje. Naše zkušenosti ukazují, že i chromebooky, které mají přes 8 let, jsou stále funkční a spolehlivé.

Zajímají Vás aktuální ceny školních chromebooků? Neváhejte nás kontaktovat na našem emailu: info@edugo.cz.

Dálková správa

A to nejlepší nakonec. Všechny chromebooky lze především dálkově spravovat přes administrátorskou konzoli. Tuto jednoduchou správa ocení všichni IT správci, kteří mají už dost nekonečných hodin s nastavováním PC učeben a zdlouhavých aktualizací. Vše se dá dělat bez nutnosti mít fyzicky chromebook v ruce. Vše máte neustále pod kontrolou a na pár kliků k nahlédnutí.

Chcete vědět více o dálkové správě? Neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se na individuální konzultaci nebo navštivte naše pravidelně organizované workshopy.

Příklad konkrétního chromebooku vhodného pro školy

Acer Chromebook Spin 512 je ideálním konvertibilním notebookem pro vzdělávání. Díky 4 režimům použití, 12palcovému displeji IPS s poměrem stran 3:2, antimikrobiální úpravě, kameře směřující ven, nejmodernějšímu procesoru a odolnosti armádní kvality budou studenti připraveni splnit každý úkol, který si na ně vyučující připraví.


Proč do toho jít s námi?

Jako certifikování Google for Education partneři Vám:

  • pomůžeme s výběrem chromebooku

  • zajistíme dodávku chromebooků v EDU verzích

  • dálkově nastavíme chromebooky ještě předtím, než je vybalíte z krabice

  • zaškolíme Vašeho administrátora

Modelový příklad:

Škola obdrží dle počtu žáků dotaci např. ve výši 420 000,- Kč a rozhodne se pro nákup notebooků. Na konzultaci společně vybereme pro Vás nejvhodnější model. Dle zvolené konfigurace může škola obdržet cca 30 - 50 chromebooků, které jsou dálkově nastaveny dle Vašich požadavků. Zaškolíme Vám také Vašeho správce, který se bude o chromebooky starat. Navíc Vám přidáme metodické tipy a náměty na používání chromebooků ve výuce. Váš chromebooková cesta tak bude kompletní.

Máte k chromebookům jakékoliv dotazy?

Termíny pro bezplatné webináře:

středa 16. 3. 2022 od 14.00

úterý 29. 3. 2022 od 14.00

čtvrtek 31. 3. od 17.00

Zaregistrujte se na náš bezplatný webinář tímto odkazem.

A pokud oceníte individuální konzultaci, rezervujte si termín zde, případně zavolejte nebo napište.

Pojďte s námi do toho!