Blog


Ve školním prostředí se často setkáváme s dokumenty, které po nás vedení, kolegové či zřizovatel požadují. Častokrát se jedná o dokumenty, které vyžadují zvláštní péči, korekturu, kontrolu či jiný způsob schválení. Z tohoto důvodu Google přišel se zajímavou novinkou, kterou můžeme využít i ve školním prostředí. Jedná se o novou funkci "Schválení".

Publikováno dne 12. 2. 2022

Možná jste zaznamenali, že Google se rozhodnul zapnout pro 150 milionů jeho uživatelů dvoufázové ověření. Pojďme se společně podívat, jaké důvody vedly Google k tomuto kroku, co to pro nás bude znamenat a jak v současné době toto nastavení vypadá u školních účtů.

Publikováno dne 12. 2. 2022

Google je pověstný tím, že aktualizace a vylepšení svých aplikací uvolňuje průběžně během celého roku. My se společně podíváme, jaké novinky nás čekají v následujících měsících. Vybrali jsme pouze ty, které jako učitelé můžeme využívat ve škole. U každé novinky uvedeme, zda bude dostupná zdarma, nebo bude k dispozici jen v placených verzích Google Workspace pro vzdělávání.

Publikováno dne 12. 9. 2021

V srpnu proběhl první ročník konference Letní škola ředitelů. Byla to skvělá jízda a my Vám z ní přinášíme minireport. A už teď známe termín druhé ročníku :) Odkaz na registraci naleznete v článku.

Publikováno dne 12. 9. 2021

Administrátoři pozor! Jistě jste si všimli emailu, který vám v polovině srpna přistál do vašich poštovních schránek. Jednalo se o email od "The Google Workspace Team", který vás upozorňoval na potřebu nastavit u jednotlivých uživatelů jejich věk. Pojďme společně prostudovat tento email a podívat se přesně, co je potřeba udělat tak, aby nedošlo k omezení vašich uživatelů.

Publikováno dne 31. 8. 2021

Každý rok se na školách loučíme se žáky, kteří ukončili studium a stávají se absolventy. Pravděpodobně se nechceme rozejít stylem “V červenci Ti smažeme účet a tím také všechny soubory, které jsi u nás ve škole za celou dobu studia vytvořil”. Pojďme se společně podívat, jak k této problematice přistupovat. Nabízí se základní otázka:


MAZAT NEBO NEMAZAT?

Publikováno dne 21. 5. 2021

Jistě každý učitel již vyhlíží prázdniny a dobu, kdy si může odpočinout od všeho shonu a chaosu, kterou přinesla tato turbulentní doba. Než ovšem přijde zasloužený odpočinek a regenerace sil, je jistě dobré si udělat na svém stole pořádek. To platí i o tom digitálním. V tomto článku bychom se rádi zaměřili na hlavní nástroj, který učitelé využívali v distanční výuce - Učebna Google.

Publikováno dne 21. 5. 2021

Slíbili jsme vám, že před prázdninami budeme publikovat články pro milovníky cestování. Jak jistě víte, zárukou úspěšné cesty je vždy dobrá příprava. A z tohoto důvodu bych vám rád představil Google Moje Mapy, tedy nástroj, který je ideální na přípravu vaší cesty.

Publikováno dne 21. 5. 2021

Google Meet urazil za dobu své existence velký kus cesty a my máme radost, že Google slyší na podněty uživatelů a průběžně aktualizuje svůj videokonferenční produkt i nadále. V aktuální várce vylepšení se tak můžeme těšit například na nové rozhraní aplikace nebo vylepšení pro prezentujícího.

Publikováno dne 27. 4. 2021

Jste matematik, chemik či fyzik a postrádáte možnost snadno vytvářet vzorce či grafy v Google aplikacích? Pokud ano, tak nezoufejte, máme pro vás řešení. Skvělým pomocníkem pro vás se může stát doplněk EquatIO. A jen doplníme… tato aplikace je pro učitele zcela zdarma. Jak tento doplněk získat, jak je používat a příklady využití naleznete v našem článku.

Publikováno dne 21. 4. 2021

Chcete vylepšit možnosti Google Chromu? Podívejte se na pět rozšíření, které vám mohou pomoci při on-line výuce.


Publikováno dne 15. 4. 2021

Dílčí místnosti (breakout rooms) si prostě zamilujete.


Jsou totiž intuitivní, jednoduché na ovládání a nemusíte nic instalovat. Na kliknutí Vám rozdělí žáky na takový počet skupin, jaký si přejete. A to není všechno. Krok za krokem si společně projdeme, co nám dílčí místnosti umožňují.
Publikováno dne 10. 4. 2021

V březnu jsme oslavili krásné výročí - chromebooky jsou na světě již 10 let! A s námi v českých školách již 9 let.


V USA a Velké Británii zažívají velké úspěchy a staly se nejprodávanějšími počítači do škol. Zažijí podobný úspěch i u nás? My sami chromebooky používáme ve školách již 9 let a jsme přesvědčení, že i v Česku to bude spanilá jízda.
Publikováno dne 1. 4. 2021

Existuje několik věcí, které spojuje Masarykovo gymnázium Příbor a Gymnázium Nový Jičín. Nejedná se pouze o geografickou blízkost (přibližně 12 km) a společný zájem o vzdělávání žáků v našem okrese, ale také o jednu zajímavost. Obě gymnázia patří mezi první školy v naší republice, které se rozhodly využít Chromebooky ve výuce.
Publikováno dne 1. 3. 2021

1. červenec

2022

Tak se konečně dočkaly i školy a místo G Suite máme Google Workspace.

Hned na úvod je třeba zdůraznit, že se nejedná jen o přejmenování, ale o celou řadu změn, které jsou výrazné.


Publikováno dne 20. 2. 2021 v 13.15 Radovanem Jansou